Zadbaj o tempo wykonywania ćwiczeń na siłowni!

jak zwiększyć klatkę piersiową

Na pewno nie raz zastanawialiście się nad wpływem obciążenia na efektywność danego ćwiczenia na siłowni. Jasne – to ma spore znaczenie, aczkolwiek wciąż wiele osób zapomina również o odpowiednim tempie treningu. Zobaczcie dlaczego tempo wykonywania ćwiczeń na siłowni jest takie ważne.

Szybkość wykonywania poszczególnych ruchów jest niezwykle ważnym czynnikiem w trakcie ćwiczenia na siłowni. Okazuje się, że odpowiednie tempo zapewni użytkownikom efektywne stymulowanie mięśni.

– W większości treningów powinieneś utrzymywać umiarkowane tempo, czyli 3-6 sek. ruchu ekscentrycznego i 1-3 sek. ruchu koncentrycznego. Zapewni to dłuży czas mięśni pod napięciem oraz aktywację zarówno włókien szybko-, jak i wolno kurczliwych – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Dlaczego polecamy powolne tempo ćwiczeń? To proste. Wówczas powodujemy adaptację metaboliczną mięśni, co przejawia się zwiększeniem ilości glikogenu, kreatyny, a także ATP. Nie oznacza to jednak wcale, że każde ćwiczenie powinno być wykonane powoli – mówimy tutaj o 80% treningu. Polecamy wydłużenie czasu pod napięciem – na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

źródło: fitwiedza.pl

Zadbaj o tempo wykonywania ćwiczeń na siłowni!
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>