Zadbaj o odpowiednią rozgrzewkę!

Jednym z najważniejszych elementów treningu jest rozgrzewka, która bardzo często jest traktowana po macoszemu. Nie zapominajcie o odpowiednim rozgrzaniu mięśni i przygotowaniu ich do wysiłku. W przeciwnym razie nie ominą Was bolesne kontuzje i długie przerwy.

Doskonale pamiętamy rozgrzewki z czasów szkolnych. Niestety wuefiści (a przynajmniej nasi) nie nauczyli nas przeprowadzenia odpowiednich ćwiczeń pozwalających rozgrzać mięśnie. Włókna są wówczas bardziej elastyczne, mniej podatne na kontuzje, a Wy możecie bić własne rekordy. Tym samym absolutnie nie pozwólcie na zlekceważenie tego elementu treningu.

elektrostymulatory-kolano-ból-artroskopia-bracing-11

Rozgrzewka a stymulacja mięśni

Do rozgrzewki możecie wykorzystać różnego rodzaju zestaw ćwiczeń. Warto jednak wspomnieć o nowoczesnych technologiach, które pojawiły się ostatnio na polskim rynku. Jednym z nich są elektrostymulatory Compex, które posiadają wbudowany program rozgrzewki. Umożliwiają odpowiednie rozgrzanie poszczególnych partii mięśniowych. Dzięki nim, Wasze włókna mięśniowe będą przygotowane do ciężkiej pracy na treningu!

Warto w tym momencie wspomnieć, że elektrostymulacja mięśni jest rozgrzewką pasywną. Doskonałym wyjściem będzie połączenie jej z rozgrzewkę aktywną, a bezprzewodowe urządzenia Compex sprawią, że nie sprawi Wam to najmniejszego problemu. Warto zatem poświęcić chwilę i sprawdzić najnowszą technologię przygotowaną przez szwajcarskiego producenta stymulatorów.

Zadbaj o odpowiednią rozgrzewkę!
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>