Zaczynaj trening od większych partii mięśniowych!

jak prawidłowo ćwiczyć na drążku

Przeglądając portale internetowe w poszukiwaniu inspiracji trafiliśmy na ciekawy materiał opublikowany w serwisie internetowym fitwiedza.pl, gdzie zwrócono uwagę na połączenie treningu bicepsów i pleców. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że wielkim błędem będzie trening bicepsów przed ćwiczeniami angażującymi plecy. Dlaczego? Przekonajcie się sami już teraz!

Nie jest tajemnicą, że bicepsy są bardzo zaangażowane w praktycznie każde ćwiczenie związane z plecami. Tym samym jeżeli nasz trening rozpoczniemy od pracy z bicepsami, to przechodząc do pleców, mięśnie będą bardzo zmęczone. Tym samym można sobie śmiało założyć, że ramiona nie wytrzymają momentu dojścia do większych ciężarów. To oczywiście maksymalizuje ryzyko odniesienia kontuzji i dłuższej przerwy, a tego chcielibyśmy przecież uniknąć.

– Poprzez trening bicepsów po plecach zmniejszysz prawdopodobieństwo, że zmęczony biceps będzie ograniczał wzrost mięśni grzbietu. Ta zasada tyczy się również innych partii mięśniowych – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Tym samym można na koniec śmiało podkreślić podstawową zasadę na siłowni. Jeżeli zamierzasz ćwiczyć dwie partie mięśniowe na jednym treningu, to zacznij od dużej, a zakończ na małej. W przeciwnym wypadku trening nie będzie już tak efektywny.

źródło: fitwiedza.pl

Zaczynaj trening od większych partii mięśniowych!
Rate this post

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>