Jak zacząć biegać? Podstawowe zasady!

jak biegać poprawnie

Chcesz się wziąć w końcu za siebie? To świetna wiadomość! Zacznij od biegania, aczkolwiek nie wszystko wydaje się takie proste. Postanowiliśmy treściwie wyjaśnić Tobie na co trzeba zwrócić uwagę i jak zacząć biegać, abyś mógł wykonać w pełni efektywny trening. Do dzieła!

– Poza strojem i odpowiednim obuwiem, trenerka biegania – Barbara Urzędowicz – zwraca szczególną uwagę na konieczność przeprowadzenia przed treningiem rozgrzewki, a po treningu – rozciągnięcia mięśni – możemy przeczytać w serwisie internetowym polki.pl.

Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji biegać, to swoje pierwsza zajęcia powinieneś zacząć od marszobiegu. Nie możesz narazić swojego organizmu na nagły skok, może się to dla Ciebie źle skończyć.

– Pamiętaj, by ćwiczenia nie trwały zbyt długo – szczególnie na samym początku. Jeśli na starcie przemęczysz swój organizm, stracisz zapał do kolejnych wyjść w plener. Idealna długość treningów biegowych dla początkujących wynosi od 20 do 40 minut – podsumowano w materiale. Truchtając i maszerując energicznie jesteś w stanie spalić nawet do 500 kcal, co już na początek brzmi naprawdę fajnie.

źródło: polki.pl

Jak zacząć biegać? Podstawowe zasady!
Rate this post

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>