Czy warto jeść płatki owsiane na śniadanie?

płatki owsiane

Na pewno wielu z Was na śniadanie wybiera płatki owsiane. Zastanawialiście się jednak kiedykolwiek czy to odpowiedni wybór? Specjalnie dla Was postanowiliśmy poruszyć ten temat i sprawdzić tak naprawdę, czy powinno się spożywać owsiankę na śniadanie. Do dzieła!

– Płatki owsiane, albo owsianka, to naturalne płatki idealne na rozpoczęcie dnia. Pełne węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapewniają twojemu mózgowi stabilne źródło glukozy. Pozwala to uniknąć porannego zmęczenia powiązanego z płatkami pełnymi cukru. Płatki owsiane zawierają również błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, który sprawia, że uczucie sytości trwa dłużej i jest korzystny w procesie regulacji poziomu cukru we krwi oraz procesach trawiennych – możemy przeczytać na początku materiału opublikowanego w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Oczywiście powinniście zwracać uwagę na to, jakie płatki owsiane kupujecie. Większość na szczęście jest naturalna i nie posiada dodatkowych cukrów. Pozostaje kwestia ich przyrządzenia. Wolicie z wodą czy z mlekiem? Niezłym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie jest również dodanie jednej miarki białka serwatkowego, a dla lepszego smaku – miodu lub syropu klonowego. Na koniec warto dodać, że gotowanie owsianki może potrwać dłużej niż 10 minut. Tym samym jeżeli nie macie rano zbyt wiele czasu, to namoczcie je przed snem. Rankiem pozostanie Wam tylko ich podgrzanie.

źródło: fitwiedza.pl

Czy warto jeść płatki owsiane na śniadanie?
Rate this post

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>