Czy warto jeść paluszki rybne?

paluszki rybne

Nie macie czasu na przygotowanie obiadu i chcecie zrobić coś na szybko? Pewnie wśród Was znajdziemy kilka osób, które wpadnie na przygotowanie paluszków rybnych. Warto jednak dokładnie sprawdzić, co się kryje w paluszkach rybnych i czy oby na pewno są zdrowe.

Przyrządzenie paluszków rybnych jest dziecinnie proste. W zasadzie trzeba tylko je kupić i odsmażyć na patelni lub w piekarniku, a po kilku minutach mamy gotowe danie. Posiłek jest bardzo często przygotowywany przez zabiegane osoby, które nie mają chwili na ugotowanie obiadu. Warto jednak sprawdzić, czy paluszki rybne są zdrowe.

Czy paluszki rybne są zdrowe?

W internecie możecie znaleźć wiele materiałów, w których podkreśla się zalety spożywania ryb. Oczywiście się podpinamy pod to, ale czy paluszki rybne, to ryba? – Odpowiedź może być zaskakująca, bowiem nie zawsze paluszki składają się z dużej ilości mięsa. Można powiedzieć, że producenci tworzą dla nas rybną parówkę – czyli kłębowisko wypełniaczy i składników wątpliwego pochodzenia – możemy przeczytać w serwisie internetowym poradyfit.pl.

Co zawierają paluszki rybne?

Bardzo często zdarza się, że w paluszkach rybnych znajdziecie zaledwie 30% mięsa rybnego. Co więc z pozostałymi 70%? Otóż to niepotrzebne składniki w postaci cukrów, substancji spulchniających, aromatów i panierek. Wszystko zwiększa wagę zakupionego w sklepie produktu.

Ryby charakteryzują się sporą ilością witaminy D oraz kwasów omega 3. Nie ma co jednak ich szukać w paluszkach rybnych. – Ilość witaminy D, która jest niezbędna do rozwoju, jest znikoma. Tak samo jak kwasy tłuszczowe omega 3. Przemielone, poddane termicznej obróbce mięso traci dużo na wartości, zyskując tym samym mnóstwo kalorii – napisano w materiale.

Jak wybrać dobre paluszki rybne?

Co zrobić w takim razie? Nie twierdzimy, że paluszki rybne są niezdrowe. Powinniście jednak zwrócić szczególną uwagę na ich skład i wybierać te, które zawierają chociaż 60% mięsa. Świadomy klient sprawi bowiem, że producenci będą przygotowywać zdrowsze produkty.

źródło: poradyfit.pl

Czy warto jeść paluszki rybne?
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>