Trening na taśmach TRX. Poznaj historię!

Zapewne nie raz mieliście okazję usłyszeć o niezwykle wymagającym treningu na taśmach TRX. Zastanawialiście się jednak kiedykolwiek skąd tak naprawdę wziął się tego typu trening? Postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw i odpowiedzieć na nurtujące pytanie.

Na dobry początek warto przypomnieć, że trening na taśmach TRX polegają na wykorzystaniu masy własnego ciała. Jak się okazuje początki ćwiczeń związane są z treningami żołnierzy armii amerykańskiej.

– Jeden z komandosów – Randy Hetrick – wpadł na pomysł, jak żołnierze, którzy bardzo często zmieniają miejsce pobytu i stacjonują w polowych warunkach, mają utrzymać dobrą formę fizyczną. Do własnych treningów postanowił wykorzystać pasy od karabinów, które połączył i dodał do nich uchwyty oraz metalowe zaczepy. Tak zrodził się TRX – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

W obecnych czasach taśmy TRX są już wykonane z polimeru, a uchwyty pokryte są mocną gumą lub gąbką – wszystko dla bezpieczeństwa osób ćwiczących. Każdy z użytkowników ma możliwość regulowania długości taśm, a tym samym wpływa na parametry fizyczne.

– Posługując się taśmami wykorzystujemy masę własnego ciała oraz siłę grawitacji, a podczas treningu angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, również te głębokie, i stawy – podsumowano w materiale.

źródło: fitwiedza.pl

Trening na taśmach TRX. Poznaj historię!
Rate this post

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>