W jaki sposób wybrać mięso dobrej jakości?

jak wybrać dobre mięso

Dość często w poradniach o zdrowej diecie możemy przeczytać o spożywaniu chudego mięsa z kurczaka lub indyka. W pełni się z tym zgadzamy, jednak problem zaczyna się w momencie podejścia do sklepowej lady. Jak wybrać wędliny zdrowej jakości? Poznajcie odpowiedź!

Producenci dbają o wygląd swoich mięs, dlatego pompują je chemią. Niestety nie każdy potrafi rozróżnić zdrową wędlinę od sztucznej, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z tematem.

Jak wybrać zdrowe mięso?

– Na każdej wędlinie paczkowanej, podany jest jej dokładny skład i to na niego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę. Jeśli go nie ma, lepiej odłożyć produkt na półkę. Co do etykiet wędlin z lady: tak, one też istnieją. Sklepy są prawnie zobowiązane do tego, by skład wędlin był podany na wywieszce umieszczonej obok konkretnej wędliny – możemy przeczytać w materiale opublikowanym w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Skład dobrych wędlin

W składzie najważniejsza jest zawartość mięsa. Im go więcej, tym macie pewność, że chemii jest mniej. Tym samym zwróćcie uwagę na to, ile wędliny jest wytwarzanej z kilograma mięsa. – W przypadku naprawdę dobrych wędlin nigdy ze 100 gramów mięsa nie uzyskuje się 100 gramów wędlin. Producenci twierdzą, że z 1 kilograma mięsa nie może powstać więcej niż 0,8 kg szynki, a najlepiej kiedy jest to 0,6 kg – czytamy dalej.

Na koniec kilka słów o cenie. Jeżeli zauważyliście, że szynka kosztuje mniej niż 25 zł za kilogram, to możecie być pewnymi, że została nafaszerowana chemią. Szynka bardzo dobrej jakości powinna kosztować nawet 40 zł/kilogram. Drogo, prawda? Ale naprawdę warto!

źródło: fitwiedza.pl

W jaki sposób wybrać mięso dobrej jakości?
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>