Skuteczne ćwiczenie na płaski brzuch – odwrócona deska

płaski brzuch

Płaski brzuch i jak najmniejszy poziom tkanki tłuszczowej to marzenie wielu osób. Nie każdemu udaje się zrealizować cel, wymagający poświęcenia i samozaparcia. Chcemy wyjść Wam na przeciw i zaprezentować jedno ze skuteczniejszych ćwiczeń, dzięki któremu poprawicie swoją postawę i zadbacie i szczupłą sylwetkę.

Naukowcy udowodnili, że jednym z najlepszych ćwiczeń jest odwrotna deska. Plank jest niezwykle wymagającym zadaniem, podczas którego pracuje wiele partii mięśniowych. W przypadku odwróconej deski mamy tutaj na myśli mięsień prosty brzucha, mięsień skośny zewnętrzny, prostownik grzbietu, mięsień pośladkowy, a także mięsień dwugłowy uda.

Jak wykonać odwróconą deskę?

Przede wszystkim usiądźcie na podłodze, prostując nogi. Następnie umieść ręce za plecami, oprzyj się na podłożu, uzyskując najlepsze podparcie. Kolejnym krokiem będzie oparcie się na piętach i uniesieniu miednicy w ten sposób, żeby ciało tworzyło jedną linię. Tym samym starajcie się utrzymać proste plecy, nie opuszczając pośladków. Wytrzymajcie w tej pozycji jak najdłużej, pamiętając o napiętych mięśniach. Po wszystkim usiądźcie, rozluźnijcie się i nabierzcie sił na kolejną serię.

Zalety wykonania odwrotnej deski

W tym wypadku możecie liczyć na mocną pracę ud, pośladków i mięśni brzucha – prostych i skośnych. – To ćwiczenie przyspiesza metabolizm. W trakcie wykonywania odwróconej deski, kalorie spalają się szybciej niż w przypadku dynamicznych ćwiczeń. To z kolei wpływa na szybkość występowania wszelkich procesów wewnątrz ciała – możemy przeczytać w serwisie internetowym polubione.pl. Tym samym poprawicie postawę i zapewnicie sobie płaski brzuch.

źródło: polubione.pl

Skuteczne ćwiczenie na płaski brzuch – odwrócona deska
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>