Rozgrzewka i rozciąganie – podstawowe informacje

rozgrzewka

Jeżeli staracie się o regularną aktywność fizyczną, to absolutnie nie powinniście zapomnieć o rozgrzewce. To bardzo ważny element treningu, bez którego ciężko osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, a na domiar złego – można nabawić się zbędnych kontuzji.

Rozgrzewka i rozciąganie

Rozgrzewka musi być intensywna, absolutnym błędem będzie jej pominięcie lub wykonanie od niechcenia. Pierwsza część treningu powinna obejmować wszystkie partie ciała – od szyi, przez ręce, biodra, kończąc na nogach i stawach skokowych. W ten sposób jesteście w stanie przygotować się do każdego rodzaju ćwiczeń, minimalizując ryzyko odniesienie bolesnych kontuzji. Mięśnie powinny być elastyczne, w przeciwnym razie, możecie narobić sobie sporych problemów.

– Wiele osób nie rozgrzewa się przed, ani nie rozciąga po ćwiczeniach przez co nabawia się kontuzji, czy urazów. Poważna kontuzja może trwać długo, przez co uniemożliwia ćwiczenie. Silny ból i długa przerwa mogą skutecznie zniechęcić do dalszych treningów, zwłaszcza osoby początkujące, które nie są świadome tego jak ważne jest odpowiednie rozgrzanie i przygotowanie całego ciała do treningu – możemy przeczytać w serwisie internetowym rozgrzewajsie.pl.

Jak długo powinna trwać rozgrzewka?

To dość ogólne pytanie, aczkolwiek szacuje się, że ogólnorozwojowe rozciąganie z rozgrzewką powinno trwać około piętnastu minut. Wówczas organizm będzie w pełni gotowy do intensywnego treningu, do którego przejdziecie bez najmniejszych problemów.

Rozciąganie po treningu

Na koniec jeszcze jeden element, o którym zapomina spora część osób. Otóż warto rozciągać się po zajęciach. Wówczas jesteście w stanie uniknąć zakwasów, rozluźnić mięśni, a tym samym czuć się zdecydowanie lepiej po zajęciach. Spróbujcie na sobie, a szybko poczujecie różnicę!

Rozgrzewka i rozciąganie – podstawowe informacje
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>