Przetrenowanie. Co powinniście o tym wiedzieć?

jak uniknąć przetrenowania

Mieliście kiedykolwiek problem z przetrenowaniem? Być może tak, ale nie do końca zdajecie sobie z tego sprawę. Wasz organizm może czuć się przemęczony, dlatego absolutnie nie wolno zapomnieć o odpoczynku między treningami – to również element planu ćwiczeniowego.

W pełni zgodzimy się z osobami twierdzącymi, że nie obędzie się bez mocnych jednostek treningowych, kiedy celem jest zbudowanie masy mięśniowej i jej rzeźba. Wciąż wiele ludzi zapomina jednak o bardzo ważnej kwestii, jaką niewątpliwie jest regeneracja i odpoczynek między treningami.

– Rozróżnia się dwa rodzaje przetrenowania. Pierwsze, to przetrenowanie mięśni, które określa się jako zmniejszenie ilości mitochondriów odpowiedzialnych za produkcję energii, a także komórek satelitarnych, których celem jest rozbudowa i regeneracja mięśnia po treningu. Drugie z kolei, to przetrenowanie układu nerwowego, gdzie wskutek niedostatecznej regeneracji, zmniejsza on swoją zdolność do wysyłania impulsów nerwowych, a co za tym idzie możliwość skurczu mięśni – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Objawy przetrenowania

Do najczęstszych objawów przetrenowania można zaliczyć zmęczenie oraz brak energii. Wiele osób narzeka również na ból mięśni, a nawet ich brak czucia. Kolejnymi elementami mogą być brak apetytu, bezsenność, jak również brak koncentracji. Absolutnie nie możecie lekceważyć tych sygnałów wysyłanych przez organizm.

Jak uniknąć przetrenowania?

Przede wszystkim zacznijcie od ułożenia odpowiedniego planu treningowego, uwzględniającego odpoczynek między zajęciami. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej suplementacji i śnie. Być może warto nieco zejść z obciążeniami na treningach, aby organizm mógł poczuć ulgę. Osobiście polecamy również pracę z elektrostymulatorem mięśni Compex SP 8.0, który posiada wbudowanej programy regenerujące poszczególne partie mięśniowe. Efekty można odczuć już po kilkunastominutowej sesji.

źródło: fitwiedza.pl

Przetrenowanie. Co powinniście o tym wiedzieć?
5 (100%) 2 votes

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>