Poznaj zalety jedzenia awokado!

awokado

Słyszeliście kiedykolwiek, że awokado może pomóc nam schudnąć? To nie jest mit! Oczywiście wszystko ma swoje granice – nie spodziewajmy się, że po zjedzeniu awokado, nagle ubędzie nam kilka kilogramów, jednak jest to owoc, który może nam tylko pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.

Awokado na odchudzanie

Gdzie zawarta jest magiczna cecha owocu? Otóż awokado zawiera w sobie kwas oleinowy, który skutecznie obniża poziom cholesterolu, a tym samym reguluje ciśnienie krwi. To jednak nie koniec zalet.

– Awokado jest wysoce kaloryczne, w 100g produktu zawiera się aż 160 kalorii. Kaloryczność wynika z wysokiej zawartości zdrowych tłuszczów, jednocześnie awokado zawiera bardzo mało węglowodanów. Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych jest głównym czynnikiem wpływającym na zbawienny prozdrowotny wpływ awokado na nasz organizm. Awokado zawiera około 20-30% tłuszczy w swojej masie. Z tego powodu zostało nazywane jest owocem maślanym – możemy przeczytać w materiale opublikowanym w serwisie internetowym fitrepublic.pl.

Po stronie zalet awokado trzeba na pewno dodać sporą ilość witamin A, C oraz E, które wspólnie z przeciwutleniaczami, minimalizują ryzyko zachorowania na nowotwór. Gdyby tego było mało to zawarty jest w nim również kwas foliowy, a także wspiera pracę układu trawiennego.

– Właściwości awokado powodują podtrzymanie uczucia sytości i przeciwdziała podjadaniu między posiłkami – możemy przeczytać dalej w materiale. Ponadto wspominany przez nas owoc zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera, czy przyspiesza metabolizm. Jak sami widzicie, ma sporo zalet, z których trzeba skorzystać. Nie zastanawiajcie się dłużej i sięgnijcie w sklepowych półkach po awokado!

źródło: fitrepublic.pl

Poznaj zalety jedzenia awokado!
3 (60%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>