Poznaj nowe ćwiczenie na klatkę piersiową!

klatka piersiowa

Szukasz inspiracji do nowych ćwiczeń na siłowni? Chyba mamy coś dla Ciebie! Właśnie trafiliśmy na ciekawy materiał opublikowany w serwisie internetowym fitwiedza.pl, w którym zwrócono uwagę na trening klatki piersiowej i ćwiczenie ze sztangą. Zobacz koniecznie już teraz!

Skuteczne ćwiczenie na klatkę piersiową

– Wyciskanie z przeniesieniem za głowę znakomicie sprawdzi się, jako ćwiczenie kończące trening klatki piersiowej po ciężkich ćwiczeniach globalnych. Możemy je wykonać przy użyciu kettlebella lub hantla, jednak użycie kettla sprawi, że będziesz w stanie mocniej ścisnąć palce, co z kolei spowoduje większe napięcie mięśniowe – możemy przeczytać na portalu internetowym fitwiedza.pl.

To ćwiczenie umożliwi zaangażowanie wewnętrznych części klatki piersiowej. Tego typu trening to połączenie ruchów wyciskania i przenoszenia za głowę, a tym samym rozciągania mięśni i ich większego zaangażowania.

Jak należy wykonań ćwiczenie? To bardzo proste! Przede wszystkim powinieneś użyć obciążenia, z którym jesteś w stanie wykonać między 10 a 15 powtórzeń. Wykonaj cztery serie, mając minutową przerwę między nimi.

– Trzymaj kettla przy klatce piersiowej z łokciami blisko tułowia. Wyciśnij go, a następnie przenieś za głowę na delikatnie ugiętych stawach łokciowych do momentu, kiedy ręce znajdą się na poziomie uszu. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj kolejne powtórzenie – podsumowano w materiale.

źródło: fitwiedza.pl

Poznaj nowe ćwiczenie na klatkę piersiową!
Rate this post

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>