Poznaj najczęstszy błąd przy treningu bicepsów

biceps

Jakie jest według Was najpopularniejsze ćwiczenie na wzmocnienie bicepsów? Zapewne wśród Was znajdzie się wiele osób, które wskaże ściągnie dwóch rączek górnego wyciągu. Okazuje się jednak, że wciąż sporo osób popełnia jeden, podstawowy błąd. Jaki? Zobaczcie koniecznie!

Ściągania dwóch rączek górnego wyciągu w kierunku barków nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda szanująca się osoba powinna znać to ćwiczenie na wzmacnianie bicepsów. Niestety, spora część popełnia podstawowy błąd, przez który ćwiczenie nie jest tak efektywne jak mogłoby być. Jesteśmy jednak po to, aby rozwiązać tego typu problemy.

Błąd w treningu bicepsów

– Ramiona należy trzymać w pozycji równoległej do podłogi i ruch wykonywać wyłącznie przedramionami. Mimo, że ćwiczenie to jest stosunkowo łatwe, często jest ono wykonywane niepoprawnie. Dzieje się tak, gdy użyjemy zbyt dużego ciężaru, lub gdy nie skupimy się na prawidłowej technice przez cały czas wykonywania tego ćwiczenia – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Jeżeli zdecydujecie się na większe obciążenia, to bardzo często przesuwacie łokcie w dół, wysuwając je dodatkowo do przodu. W najgorszym wypadku, pracujecie również całym tułowiem. To powoduje, że bicepsy nie pracują już na maksymalnych obciążeniach, a to jest przecież tutaj kluczem. Izolacja poszczególnych partii mięśniowych odgrywa przecież ważną rolę w treningu siłowym.

źródło: fitwiedza.pl

Poznaj najczęstszy błąd przy treningu bicepsów
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>