Podstawowe błędy przy treningu tricepsów!

triceps

Zachowanie odpowiedniej stabilizacji w trakcie ćwiczeń stabilizacji odgrywa niezwykle istotną rolę. Nie inaczej jest w momencie treningu tricepsów, gdzie istotne jest odpowiednie ułożenie łokci – radzą specjaliści pracujący dla serwisu internetowego fitwiedza.pl.

Okazuje się bowiem, że nieodpowiednie ułożenie łokci może być przyczyną nieefektywnych ćwiczeń wzmacniających i budujących mięśnie tricepsu. W efekcie czego, może prowadzić do bolesnych kontuzji, których chcielibyście przecież uniknąć.

Błędy przy treningu tricepsu

– W ćwiczeniach na triceps tym bardziej niezwykle ważny jest prawidłowy rozstaw łokci, a dokładnie utrzymywanie ich blisko ciała. Tymczasem wiele osób albo nie jest tego świadomych, albo o tym zapomina, albo zwyczajnie wykonuje ćwiczenia tak, by było wygodniej – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Warto bowiem pamiętać, że szeroki rozstaw łokci powoduje rozłożenie ciężaru ciała na inne mięśnie, a Wy chcecie przecież skupić się wyłącznie na tricepsach. W tym momencie oszukujecie samych siebie, zwiększacie obciążenia, a tak naprawdę mięsień tricepsu nie odczuwa żadnej różnicy, ponieważ jest wspierany przez inne partie.

Jak prawidłowo ćwiczyć triceps

– Dlatego zwróć uwagę na to, by łokcie dociskać do ciała i trzymać odpowiednio wąski ich rozstaw, czy to w ćwiczeniach na wolnych ciężarach, maszynach, czy też na wyciągach. Wtedy okaże się, że nie jesteś w stanie wziąć tak dużo jak do tej pory, co będzie najlepszym dowodem, że poprzednia technika nie była prawidłowa – podsumowano w materiale.

źródło: fitwiedza.pl

Podstawowe błędy przy treningu tricepsów!
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>