Jak palenie papierosów wpływa na mięśnie?

palenie papierosów

Regularnie ćwiczysz na siłowni, ale i równie regularnie palisz papierosy? Powinieneś dowiedzieć się jak palenie wpływa na mięśnie. Szczegółowe badania dowiodły, że najczęściej hamuje ich wzrost, co nie będzie dla Ciebie dobrą wiadomością. Nie ma co się dłużej zastanawiać, rzuć palenie i zadbaj o swoją sylwetkę.

Palenie papierosów a trening na siłowni

Dlaczego papierosy hamują wzrost mięśni? Okazuje się, że posiadają związek zwany miostyna, która utrudnia wzrost masy mięśniowej. Oczywiście na tym nie koniec. Dym papierosowy wytwarza również enzymy wpływające na rozkład białek mięśniowych. – Palacze, którzy chcą poprawić swoje umięśnienie, pod względem masy czy rzeźby, mają już na starcie utrudnioną drogę. Papierosy obniżają tempo budowy siły i masy mięśniowej. Mięśnie nie mogą prawidłowo zwiększać swoich wymiarów, ani odpowiednio regenerować się po wysiłku fizycznym – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Gdyby tego było mało, to dym papierosowy nie najlepiej wpływa również na kondycję człowieka. Negatywna modyfikacja hemoglobiny uniemożliwia na prawidłowe przenoszenie tlenu do poszczególnych mięśni. Tym samym wspominana hemoglobina nie potrafi przenosić odpowiednich pokładów tlenu, przez co człowiek się szybciej męczy. Łącząc w całość – wszystko odbija się na układzie sercowo-naczyniowym.

źródło: fitwiedza.pl

Jak palenie papierosów wpływa na mięśnie?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>