Jak napój energetyczny wpływa na człowieka?

czy napoje energetyczne są zdrowe

Szukacie różnych opcji do pobudzania organizmu przed wysiłkiem fizycznym? Jesteśmy w stanie się założyć, że przynajmniej połowa z Was testowała już wypicie napoju energetycznego. Warto w tym momencie sprawdzić jak napój energetyczny wpływa na organizm człowieka. Zobaczcie koniecznie już teraz!

Na dobry początek kilka podstawowych informacji. Otóż jedna puszka napoju energetycznego zawiera około 80 mg kofeiny, natomiast limit dzienny u dorosłego człowieka wynosi 400 mg. Zadaniem kofeiny jest pobudzenie i zwiększenie wydajności. Warto jednak wiedzieć jak energetyk wpływa na organizm w kolejnych minutach po jego spożyciu.

Czy energetyk jest zdrowy?

W pierwszych dziesięciu minutach kofeina trafia do krwiobiegu, co powoduje wzrost tętna i ciśnienia. Największy poziom kofeiny w organizmie wykrywa się w kolejnych trzydziestu minutach. Produkt przyswaja się przez niecałą godzinę, a na wyższych obrotach musi pracować wątroba, która absorbuje więcej cukru.

Co dzieje się po pierwszej godzinie od wypicia energetyka? Poziom kofeiny i cukru gwałtownie spada, dlatego możecie poczuć zmęczenie. Zawartość kofeiny zanika dopiero po upływie… dwunastu godzin. Warto w tym momencie dodać, że jeżeli pijecie energetyki regularnie, to po tym czasie możecie czuć bóle głowy i drażliwość, co jest objawami odstawienia. Tym samym zastanówcie się dwa razy zanim sięgniecie po kolejne energetyki.

źródło: fitwiedza.pl

Jak napój energetyczny wpływa na człowieka?
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>