Najczęstsze błędy w treningu klatki piersiowej

klatka piersiowa

Zapewne nie tylko Tobie marzy się dobrze zbudowana klatka piersiowa. Wylewasz litry potu na siłowni, jesz zdrowo i regularnie, ale nie widzisz wielkich efektów? Pewnie popełniasz jedne z najczęstszych błędów w treningu klatki piersiowej. Poświęć chwilę i sprawdź koniecznie!

Błędy w treningu klatki piersiowej

Pierwszym i podstawowym błędem jest przetrenowanie. Szanujemy to, że chcesz skupić się na zbudowaniu klatki piersiowej, ale zbyt częste treningi nie sprawią, że efekty będą od razu widoczne. Problemem jest bowiem przetrenowanie, a włókna mięśniowe nie zdążają się odpowiednio zregenerować. – Problem polega na tym, że mięśnie te są dość specyficzne i bardzo wymagające w treningu. Nie trudno popełnić błąd, a nawet wiele błędów. W Twoim programie powinna być równowaga. Chyba, że wcześniej zaniedbałeś ćwiczenia klatki piersiowej i jest to Twój słaby punkt, wtedy nadanie jej priorytetu w treningu jest uzasadnione. Mięśnie klatki ćwiczysz głównie poprzez odpychanie obciążenia w przód, czyli logicznym jest, że mięśnie pleców powinny wykonywać taki sam ruch w przeciwnym kierunku – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitnow.pl.

Być może również zbyt dużo wyciskasz na ławce. To podstawowe ćwiczenie na klatkę piersiową, aczkolwiek wciąż wiele osób bawi się w rekordy, co w tym przypadku jest nieuzasadnione. Co z tego, że podniesiesz swoje maksimum, ale zrobić to 2-3 razy? Lepiej pracować na mniejszym ciężarze i odpowiednio wykonać kilkanaście powtórzeń.

Nie zapomnij również o odpowiedniej pozycji. – Maksymalne zaangażowanie klatki piersiowej oznaczałoby płaskie plecy z łokciami 90 stopni od korpusu, sztanga opuszczana dotykająca klatki, a nawet szyi. Jednak z powodu problemów z barkami, metoda ta nie jest zalecana – czytamy w materiale.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o rotacji ramion. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że doznasz kontuzji stawu barkowego. Postaraj się utrzymać ramiona ściągnięte do tyłu, unikaj wypychania barków w końcowej fazie wyciskania. Później możesz zmagać się z niepotrzebnymi urazami.

źródło: fitnow.pl

Najczęstsze błędy w treningu klatki piersiowej
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>