Czy można brać tabletkę przeciwbólową przed treningiem?

tabletki przeciwbólowe

Dość często zwracacie się do nas z różnymi pytaniami. Ostatnio jeden z naszych czytelników zapytał, czy przed jednostką treningową może wziąć tabletkę przeciwbólową, ponieważ zmaga się często z bólem głowy. Okazuje się, że nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Zobaczcie sami!

Z pewnością spora część z Was ma czas na trening dopiero po pracy. Spora ilość obowiązków sprawia, że często musicie walczyć z przemęczeniem, z czym wiąże się również ból głowy. Starajcie się jednak unikać spożywania tabletek przeciwbólowych, które negatywnie wpływają na organizm człowieka.

Szczegółowe badania dowiodły bowiem, że łykanie tabletek przeciwbólowych zawierających w sobie ibuprofen przed lub w trakcie ciężkiego treningu, podrażnia układ pokarmowy, jak również osłabia barierę ochronną. W ten sposób szybciej możecie złapać zarazki, a nie ukrywajmy – ich na siłowni nie brakuje.

Jak sobie zatem radzić z bólem głowy na siłowni. Usiądźcie na macie, rozluźnij się – najlepiej w pozycji tak zwanego dziecka. Weźcie od 5 do 10 głębokich wdechów i po chwili poczujecie się zdecydowanie lepiej.

źródło: fitwiedza.pl

Czy można brać tabletkę przeciwbólową przed treningiem?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>