Czy łączyć trening cardio z budową masy?

zasady budowy masy mięśniowej

Czy wykonywać ćwiczenia cardio na masie? To jedno z najczęściej zadawanych pytań osób, które zamierzają zwiększyć swoją masę mięśniową. Postanowiliśmy zająć się tym tematem i odpowiedzieć Wam na pytanie. Poświęćcie chwilę i poznajcie odpowiedź, bo naprawdę warto!

Okazuje się, że osoby budujące masę mięśniową unikają ćwiczeń cardio jak ognia. Specjaliści twierdzą jednak, że to wielki błąd, ponieważ w tego typu treningach nie chodzi o redukcję kalorii. Tego typu osoby powinni skupić się na zwiększeniu ogólnej sprawności organizmu, a tym samym podniesienie wydolności, jak również podkręcenia metabolizmu.

– Nawet budując masę, nie można zaniedbać swojej kondycji. Pracując nad wydolnością, wspomagamy cały plan na dodatkowe i co najważniejsze „czyste” kilogramy. Odpowiednie dotlenienie organizmu i lepsza praca serca pozwala na przerzucanie dodatkowych kilogramów podczas sesji treningowych – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Jeżeli już przekonaliście się do treningu cardio połączonego z robieniem masy mięśniowej, to polecamy Wam treningu na orbitreku, dzięki któremu ograniczycie spalania kalorii przy jednoczesnym pobudzeniu organizmu. Podobnie zresztą jak podkręcenie metabolizmu i wydajność ciała.

źródło: fitwiedza.pl

Czy łączyć trening cardio z budową masy?
4.7 (93.33%) 3 votes

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>