Jak kofeina działa przed treningiem?

kawa

Z pewnością już nie raz natrafiliście na artykuł, w którym przedstawiono korzyści spożycia kofeiny przed treningiem. Czy to oznacza więcej mocy i jak to działa? Postanowiliśmy odpowiedzieć Wam na takie pytania. Poznajcie odpowiedzi.

Jak kofeina działa na organizm?

Na dobry początek warto wspomnieć, że kofeina przede wszystkim wpływa na ośrodkowy układ nerwowy – jej zadaniem jest blokowanie receptorów adenozynowych, które uniemożliwiają przyczepianie się do nich adenozynów. Ciężkie, prawda? Przejdźmy jednak do meritum.

– W efekcie informacja o dużym zużyciu energii podczas ćwiczeń nie dociera do mózgu. Brak takiego sygnału o zmęczeniu odbierany jest, jako pobudzenie, ponieważ przekaźniki takie jak dopamina są bez przeszkód wydzielane – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Kofeina właśnie w taki sposób znosu uczucie zmęczenia, a tym samym umożliwia wykonanie większej liczby powtórzeń w trakcie treningu. Tym samym szczerze polecamy małą czarną na 20-30 minut przed zajęciami. Poczujecie różnicę!

źródło: fitwiedza.pl

Jak kofeina działa przed treningiem?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>