Kiwi dobre na sen. Sprawdź!

kiwi

Wśród nas jest wiele osób, które mają spore problemy z zaśnięciem. Istnieje wiele sposobów na pokonanie tego problemu, a najczęściej wybieranym jest sięgnięcie po tabletki, co z wiadomych względów, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co zatem robić przy problemach z zaśnięciem? Sprawdźcie koniecznie!

Właśnie natrafiliśmy na ciekawą informację opublikowaną w serwisie internetowym fitwiedza.pl. Okazuje się, że przed snem powinniśmy zjeść… kiwi. Dlaczego? Są przede wszystkim lekkie i ubogie w cukry. 100 gram kiwi to tylko 60 kcal i 9 g cukrów. To oczywiście pierwsza kluczowa informacja.

Drugą jest melatonina zawarta w kiwi. Mówi Wam to coś? To związek, który w organiźmie człowieka pełni funkcję hormonu snu. Naukowcy udowodnili, że spożycie dwóch kiwi na godzinę przed snem przez cztery tygodnia, poprawi jakość nocnego wypoczynku. – Umożliwia szybsze zasypianie, wydłuża czas trwania snu i sprawia, że staje się on bardziej regenerujący – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl. Tym samym nie zastanawiajcie się dłużej, odłóżcie na bok pastylki i przenieście się na zdrowy owoc.

źródło: fitwiedza.pl

Kiwi dobre na sen. Sprawdź!
3.3 (66.67%) 3 votes

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>