Co jeść po treningu? Sprawdź poradnik!

co jeść przed treningiem

Nie tak dawno za pośrednictwem naszego serwisu internetowego informowaliśmy Was o posiłkach, które powinniśmy spożywać przed treningiem. Idźmy dalej! Dzisiaj zaprezentujemy Wam potrawy, które powinny znaleźć się na naszych talerzach po treningu.

– Doskonałym sposobem na błyskawiczne odżywienie tkanki mięśniowej po treningu jest odżywka węglowodanowo-białkowa. Błyskawicznie pokryje zapotrzebowanie na makroskładniki i pozwoli na rozpoczęcie procesu regeneracji i nadbudowy tkanki mięśniowej. Należy pamiętać, że po powrocie do domu należy spożyć pełnowartościowy posiłek – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitrepublic.pl

Skuteczny posiłek po treningowy

Specjaliści z dziedziny fitness radzą, aby posiłek potreningowy został zjedzony możliwie jak najszybciej po zakończeniu jednostki treningowe. W swoim składzie powinien również zawierać tłuszcz. – Produkty wchodzące w skład posiłku potreningowego powinny zawierać produkty o wysokim indeksie glikemiczny. Posiłek złożony z tego rodzaju produktów pozwoli na “naładowanie” mięśni glikogenem i regenerację powstałych mikrouszkodzeń w mięśniach – czytamy dalej.

Węglowodany proste po treningu znajdziemy między innymi w białym ryżu, makaronie pszennym i ziemniakach, z kolei chude białko w mięsie z kurczaka i indyka, jak również w rybach i twarogach. Wcześniej warto jednak przyjąć porcję odżywki węglowodanowo – białkowej. Wówczas nasz organizm będzie się odpowiednio regenerował po ciężkich zajęciach.

źródło: fitrepublic.pl

Co jeść po treningu? Sprawdź poradnik!
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>