Co jeść przed treningiem? Sprawdź poradnik!

co jeść przed treningiem

Intensywny trening sprawia utratę sporej dawki energii. Tym samym przed ćwiczeniami należy pomyśleć o jak najlepszym doładowaniu naszego organizmu, poprzez odpowiedni posiłek. Postanowiliśmy zaprezentować dokładnie – co jeść przed treningiem, aby cieszyć się ze szczupłej sylwetki!

Co powinniśmy jeść przed treningiem?

– Intensywny wysiłek fizyczny wymaga wyzwolenia znacznej ilości energii. Posiłek przedtreningowy powinien zawierać węglowodany złożone, takie jak makaron pełnoziarnisty czy ryż paraboliczny. Dodatkowo należy go uzupełnić chudym, łatwo przyswajalnym białkiem i porcją nienasyconych kwasów tłuszczowych – podpowiadają specjaliści pracujący dla serwisu internetowego fitrepublic.pl.

Jak dużo jeść przed treningiem?

Tym samym nasze organizmy przez cały czas będą miały dostarczoną odpowiednią dawkę energii, którą spożytkujemy w trakcie intensywnej jednostki treningowej. Jak dużo powinno znaleźć się na talerzu? To już kwestia indywidualna, w dużej mierze zależna od celu i wagi.

Wśród węglowodanów złożonych na talerzu mogą znaleźć się makaron pełnoziarnisty, ryż paraboliczny, brązowy oraz chleb pełnoziarnisty. Wśród chudego białka warto wymienić mięso z kurczaka, mięso z indyka, ryby i twaróg. Źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych będą z kolei oliwa z oliwek, olej kokosowy i awokado.

– Posiłek przedtreningowy powinien zostać spożyty na dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Zapewni to odpowiedni poziom glikogenu w tkance mięśniowej i odpowiednie przygotowanie organizmu do intensywnego wysiłku fizycznego. Posiłek spożyty zbyt późno może skutkować sennością i przedwczesnym zmęczeniem w trakcie treningu – podsumowano w materiale.

źródło: fitrepublic.pl

Co jeść przed treningiem? Sprawdź poradnik!
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>