Ile jeść białka dziennie? Nie przesadzaj!

składniki odżywki białkowej

Zapewne nie trzeba Wam tłumaczyć jak ważną rolę w budowaniu masy mięśniowej odgrywa białko. To podstawowy budulec, bez którego ciężko będzie zadbać o odpowiedni rozmiar tkanki mięśniowej. Wiele osób zapomina jednak, że spożywanie białka w nadmiarze nic nie da. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Już na dobry początek warto wspomnieć, że organizm człowieka nie jest zadowolony, kiedy musi rozłożyć i przyswoić sporą dawkę białka. To ciężkie zadanie przede wszystkim dla nerek, dlatego powinniście dokładnie liczyć ile dziennie białka spożywacie.

Warto jednak uspokoić. Wypijanie zbyt dużej ilości odżywki białkowej nie powinno doprowadzić do zniszczenia nerek, ale jest po prostu niepotrzebne. – Powyżej pewnej granicy organizm nie jest już w stanie przerobić białek na mięśnie i odkłada je w postacie tłuszczu lub po prostu wydala – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

W takim razie na pewno zastanawiacie się, to w takim razie ile białka dziennie spożywać. Szczegółowe badania dowiodły, że aby mięśnie się odbudowały i rosły, to wystarczą 2 gramy białka na kilogram masy ciała dziennie. Teraz zabierajcie się do pracy!

źródło: fitwiedza.pl

Ile jeść białka dziennie? Nie przesadzaj!
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>