Jak długo powinna trwać przerwa między seriami?

jak zwiększyć masę mięśniową

Mocny trening na siłowni ma to do siebie, że potrzebne są odpowiednie przerwy między seriami. Zastanawiałeś się jednak dokładnie, jak długo powinna trwać przerwa między seriami w treningu siłowym? Poznaj odpowiedź już teraz!

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że odpoczynek między seriami powinien być uwarunkowany indywidualną fizjologią danej osoby. – W zależności od celu jaki zamierzasz osiągnąć, trenowanej partii mięśniowej oraz ćwiczeń jakie zamierzasz wykonać – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Przerwa między seriami. Ile ma trwać?

Ogólnie przyjęła się bardzo prosta zasada. Im więcej partii mięśniowych angażujesz do treningu, tym przerwa między seriami powinna być dłuższa. Działa to też na odwrót – mniejsza partia mięśniowa, to krótszy odpoczynek między kolejnymi ćwiczeniami. Obecnie stosuje się około 1-minutową przerwę, choć zdarza się niekiedy, że powinna wynieść nawet 4 minuty.

Regeneracja mięśni po treningu

Nie musimy Ciebie przekonywać do tego, jak bardzo ważną rolę odgrywa regeneracja mięśni. Z tego miejsca chcielibyśmy polecić elektrostymulator Compex SP 8.0, który posiada w sobie między innymi program regenerujące mięśni. Program zastosowany po treningu sprawi, że już kolejnego dnia będziesz w pełni gotowy do kolejnych zajęć!

źródło: fitwiedza.pl

Jak długo powinna trwać przerwa między seriami?
5 (100%) 1 vote

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>