Jak hodować zioła na parapecie? Praktyczne wskazówki!

zioła na parapecie

Marzy się Tobie mini ogródek na parapecie? Nie mamy nic przeciwko! Bez najmniejszych problemów możesz hodować zioła na kuchennym parapecie. Sprawdź już teraz – w jaki sposób hodować zioła. Kilka cennych wskazówek i będziesz zadowolona.

– Najlepiej jeśli zioła kupisz od ogrodnika, a nie w supermarkecie. Roślina hodowana w centrum ogrodniczym przyzwyczaja się do naturalnych warunków. Ta z supermarketu ma mniejsze szanse na przetrwanie. Jeśli zdecydujesz się ją przesadzić do doniczki i ustawić np. na balkonie, nie zawsze zakończy się to sukcesem – możemy przeczytać w materiale opublikowanym w magazynie Women’s Health.

Kolejną cenną wskazówką jest wsypanie substratu torfowego, który powinnaś znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym. Nie potrzebujesz na szczęście żadnych nawozów i odżywek – kluczem będzie regularnie podlewanie zwykłą wodą. Ważne jest, żeby doniczka znalazła się w miejscu dobrze nasłonecznionym i przewiewnym, choć w tym wypadku wiele zależeć będzie od zioła, które zamierzasz hodować. Dla pewności zapytaj u sprzedawcy.

– Obrywając zioła, zawsze zaczynaj od środkowych gałązek, dzięki temu roślinka będzie się ładnie rozrastać na boki – możemy przeczytać dalej. Na koniec jeszcze jedna mała uwaga. Przesuszone lub przelane zioło wygląda tak samo. Dlatego zanim zdecydujesz się na jego podlanie, sprawdź, czy na pewno potrzebuje wody.

źródło: Women’s Health

Jak hodować zioła na parapecie? Praktyczne wskazówki!
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>