Dlaczego warto pić sok z buraka?

sok z buraków

Próbowaliście kiedykolwiek sok z buraka? Być może części nie zasmakował, ale prawda jest taka, że posiada wiele składników odżywczych, a jego regularne picie niesie za sobą wiele zalet. Dlaczego warto pić sok z buraka? Poznajcie odpowiedź już teraz!

Wielu specjalistów na dobry początek przyzna, że sok z buraka pozwoli usunąć toksyny z organizmu człowieka, a wszystko dzięki licznym barwnikom czy betaniny. To jednak nie koniec, ponieważ buraki zawierają w sobie sporo witaminy C, tiaminę i niacynę. Nie zabraknie również minerałów, w tym wapnia, magnezu i żelaza.

– Betanina reguluje funkcje wątroby oraz woreczka żółciowego. Chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników, a zatem ma również działanie antynowotworowe. Wspomaga także procesy odnowy organizmu po chemioterapii – możemy przeczytać w serwisie internetowym poradyfit.pl. Sok z buraka polecany jest osobom zmagającym się z wysokim ciśnieniem, ponieważ za jego regulację odpowiedzialne są potas i magnez.

Sok z buraka zalecany jest także osobom borykającym się z problemem niedokrwistości, ponieważ wytwarzanie czerwonych krwinek jest wspomagane przez żelazo. – Kwas foliowy ma działanie uspokajające, a zatem przeciwdziała bezsenności. Jest również niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu, dlatego zaleca się spożywanie buraków kobietom w ciąży oraz karmiącym. Ponadto pomoże unormować poziom cholesterolu i usunąć z krwiobiegu nadmiar homocysteiny przyczyniającej się do chorób serca – czytamy dalej.

Jeżeli jesteście odważni, to więcej wartości odżywczych posiada sok z ukiszonych buraków, który powinniście przygotowywać średnio od  3 do 5 dni. Wówczas sfermentowane warzywa pobudzą florę bakteryjną jelit.

źródło: poradyfit.pl

Dlaczego warto pić sok z buraka?
Rate this post

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>