Co jeść przed treningiem?

co jeść przed treningiem

Posiłki przed treningiem. To temat rzeka. W internecie możecie znaleźć wiele artykułów dotyczących spożywania odpowiednich produktów przed wysiłkiem fizycznym. Nie można tego absolutnie lekceważyć, dlatego już teraz zaprezentowaliśmy Wam dokładnie co jeść przed treningiem. Zobaczcie koniecznie!

Podstawowa i najważniejsza zasada – bez węglowodanów się nie obejdzie. To podstawowe źródło energii, dlatego jeżeli macie do treningu półtorej godziny, to powinniście spożyć około 100 gram węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Wówczas nie będziecie musieli narzekać na brak siły w trakcie wysiłku fizycznego. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – jeżeli trenujecie rano, to możecie sobie nieco dołożyć, aby uzupełnić braki po długiej nocy.

Węglowodany przed treningiem

– Węglowodany pełnią w naszym organizmie wiele funkcji fizjologicznych. M.in. regulują przemiany metaboliczne, w tym syntezę białek i uczestniczą w pracy mięśni. Dzielą się na cukry proste i złożone. Te pierwsze to przede wszystkim owoce, słodycze, produkty z białej mąki i słodkie napoje. Nie są one dobrym źródłem energii – możemy przeczytać w serwisie internetowym fitwiedza.pl.

Jakie zatem węglowodany powinniście spożywać przed treningiem? Znajdują się głównie w razowej mące, pełnoziarnistym makaronie i brązowym ryżu. Mają niski indeks glikemiczny, dlatego zawarta w nich glukoza stopniowa uwalniana jest do krwi, a tym samym energia dostarczana jest na dłużej.

Czy jeść białko przed treningiem?

Węglowodany mamy już za sobą. Teraz pora sprawdzić temat białka. Okazuje się, że nie powinno być go wiele przed wysiłkiem fizycznym. – Są długo trawione, a podczas tego procesu zużywana jest także energia z węglowodanów, której potrzebują nasze mięśnie na treningu. Eksperci od diet sportowych podają optymalną ilość białka – 20-40 gram w zależności od płci i założeń programu treningowego – czytamy w materiale.

źródło: fitwiedza.pl

Co jeść przed treningiem?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w News. Dodaj odnośnik ulubionych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>